9. august 2007 5:48 delfi.ee
 
  Delfi: See natsijutt hakkab ära tüütama  
  Nagu Vene propagandaveski veel vähe Eesti-vastast materjali jahvataks, nüüd siis hakkas Eestit uue hooga süüdistama ka Wiesenthali keskus. Juudikeskuse meelest pole mingit õigustust sõjameeste kokkusaamisele Sinimägedes ning, hullem veel, tipp-poliitikud andnud üritusele oma õnnistuse.
Polegi sellest asutusest ammu sõimata saanud. Harri Männili saaga ja Eestile varem suure suuga ette heidetud väidetav leigus siinse holokausti uurimisel hakkavad juba meelest ära minema. Nüüd siis sobis natsikütile säärane ajend, mis harjumuspäraselt Venemaa jaoks kondiks hambusse kõlbab.

Et juudikeskust ei huvitagi tegelikult, mis Sinimägedes viimati sündis, näitab kas või asjaolu, et nad ei teadnud sedagi, kes üritusel üldse osalesid. Kaitseminister Aaviksoo sai oma koosa kätte, kuigi ta kohal ei olnud. Kuigi oleks võinud ju olla. Oleks nähtavasti palju tahta, et Zuroff vaevuks ennast kurssi viima sellega, mis ja mis lahinguid Sinimägedes kunagi peeti.

Ent selliste süüdistuste peale, mida Eesti pihta nüüd loobitakse nii Venemaa kui ka esinatsiküti poolt, polegi nagu midagi mõistlikku vastata. Sõna “fašist” kumiseb juba niigi iga uudiseid jälgiva eestlase tagaajus, nüüd siis peame kuulma, et Eesti on maailma neonatside lemmikpaik, kus sünnib rassistlik ekstremism.

No kaua sa ikka tõestad, et ei olegi kaamel? Tõesti, tüütuks hakkab juba see natsijutt muutuma.

delfi.ee