29.07.02 Eesti Päevaleht Online
 
  Zuroff käivitab natsikurjategijate leidmiseks reklaamikampaania  
 

Efraim Zuroff ütles eile Uutele uudistele, et ta hakkab avaldama ajakirjanduses natsikurjategijate tabamise kampaania toetuseks reklaami ning ootab endiselt Eesti valitsuselt selles osas samme. "Järgmisel nädalal avaldan Eesti ajakirjanduses reklaame ja informatsiooni, mis kutsuvad inimesi informatsiooni andma natslike kurjategijate kohta," ütles Zuroff.

Zuroffi sõnul kahtleb ta siiski pärast seda kui nägi, mis juhtus 16 inimesest koosneva nimekirja uurimisega, kas Eesti valitsus suudab uurimist jätkata.

Uute Uudiste allika andmetel jätkab tööd ka Max Jacobsoni komisjon, et avaldada uus uurimus järgmise aasta algul.

Suursaadik Mart Helme kommenteeris Eesti ründamist natslikke kurjategijate leidmisel KAPO eduka tegutsemisega kõikide sõjakurjategijate otsimisel, ka nende, kes tegutsesid NSV Liidu huvides.

Helme ei välista, et Iisraelis kardetakse, et varem või hiljem jõutakse nende kurjategijate paljastamiseni, kes tegid seda stalinistliku reziimi raamides.

"Kogu see küsimuste kompleks põrkub rahvusvahelise situatsiooniga. Me peame mõtlema, miks on USA nii otsustavalt toetanud Wiesenthali keskuse nõudmisi. Siin taustal on ka see, et USA on muutunud väga lähedasteks liitlasteks Venemaaga, kus kindlasti ei soovita, et teatud ajaloo lahendused võivad tulla selgelt päevavalgele," ütles Helme.

URL: http://www.epl.ee/artikkel_210841.html