5. jaanuar 2006 13:22
www.DELFI.ee
 

Eesti annab Iisraelile adekvaatse vastuse

 
 

Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei ole Eesti veel saanud Iisraelist protestinooti seoses väliseesti ärimehe Harry Männili natsisüüdistuste uurimisprotsessi lõpetamisega.

Ma ei saa kommenteerida, kuidas me vastame millelegi, mida veel olemas pole, sõnas Ansip neljapäeval ajakirjanikele. Peaminister lubas, et diplomaatiliste kanalite kaudu edastatav vastus saab olema adekvaatne.

Iisrael esitas sealse ajalehe teatel Eesti valitsusele Harry Männili kriminaalasja uurimise lõpetamise pärast protesti.

Välisministeeriumi kinnitusel ei olnud suursaadik Marina Kaljuranna kohtumisel Iisraeli välisministeeriumi esindajatega jutuks Harry Männili teema, nagu väitis Iisraeli ajaleht Jerusalem Post.

Praegu Iisraelis korralisel visiidil viibival Eesti suursaadikul Marina Kaljurannal oli mitu kohtumist Iisraeli välisministeeriumi esindajatega, ütles BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Tema sõnul olid kohtumisel arutuse Eesti ja Iisraeli kahepoolsed ja majandussuhted, vahendab PM Online BNSi uudist. Pooled leidsid, et kahe riigi vahelised suhted on väga head.

“Harry Männiliga seonduvaid teemasid kõnelustes ei puudutatud. Samuti ei ole suursaadik Kaljurand suhelnud ajalehega Jerusalem Post,” märkis pressiesindaja. “On kahetsusväärne, et selline soliidne ajaleht nagu Jerusalem Post avaldab infot, seda eelnevalt otseallikast kontrollimata.”

Eesti riigiprokuratuur on kinnitanud, et Venezuelas elav eesti ärimees Harry Männil pole süüdi inimsusevastastes kuritegudes.

Ansip lausus, et ta on veendunud Eesti uurimisorganite pädevuses, põhjalikkuses ja sõltumatuses.

Simon Wiesenthali keskus teatas pärast Männili süütuks kuulutamist, et peab kriminaalmenetluse lõpetamist häbiväärseks. Keskus peab Männilit endiselt natsikurjategijaks.

Riigiprokuratuur lõpetas Männili kriminaalasja läinud nädalal. Eeluurimise ajal ei leitud dokumente selle kohta, et Männil oleks Saksa poliitilises politseis või julgeolekupolitseis töötades osalenud isikute arreteerimisel, piinamisel või hukkamisel.

www.DELFI.ee, 5.01.2006