08:40 27.11.2002 Eesti Päevaleht Online
 
Wiesenthali keskus alustas uut reklaamikampaaniat Baltimaades
 
  Wiesenthali keskus ja Miamis asuv Targum Shlishi fond alustasid Eestis ja Baltimaades uut reklaamikampaaniat operatsiooni Viimane Võimalus teise etapina.

Kampaania raames jätkatakse 10 000 dollarilise auraha pakkumist neile, kelle informatsioon viib Eesti ja Baltimaade natsikurjategijate süüdimõistmise ja karistamiseni, teatas Wiesenthali keskus. Ajalehtedes avaldatud kuulutustel näidatakse fotosid holokausti-ajastust ja natside julmusest, et see mõjutaks inimesi andma informatsiooni holokausti korraldajate vastu.

Leedus on kuulutused juba avaldatud, lähinädalatel avaldatakse reklaamid ka Eesti ja Läti ajalehtedes. Leedu kuulutuses seisab tekst: „Leedu juudikogukond ei kadunud ise ära, nad mõrvati jõhkralt Vilniuses, Kaunases, Šiauliais ja sajas teises massimõrvapaigas.“

Lätis avaldatakse kuulutus 30. novembril ja 8. detsembril, need on päevad, kui 1941. aastal mõrvati Riias 30 000 sealset juuti. Reklaamid keskenduvad just nendel kuupäevadel toimunud massimõrvadele, mis on rängimad Läti ajaloos.

„Meie eesmärk ei ole ainult teavitada inimesi operatsioonist Viimane Võimalus, vaid infomeerida inimesi, millist rolli mängisid natside kaastöötajad Baltimaades ja teistes riikides Lõpliku Lahenduse täidesaatmisel,“ ütles Simon Wiensenthali keskuse Jeruusalemma osakonna juht doktor Efraim Zuroff. „Kuigi need riigid on vastu võetud NATOsse, on neil pikk tee minna, et tegeleda mitmete leedulaste, lätlaste ja eestlaste osalusega holokausti-kuritegudes.“

„Operatsioon Viimane Võimalus on selleks mõeldud, et need ühiskonnad mõistaksid seda ja see aitaks neil oma minevikuga hakkama saada. See on õigluse, mitte kättemaksu nimel,“ ütles Targum Slishi fondi juht Aryeh Rubin.

URL: http://www.epl.ee/artikkel_221396.html