<
 
 
2010 kovo mėn. 18 d. 13:35 delfi.lt
E.Zuroffas: naciai blogesni už komunistus, bet jų niekas negaudo

Simono Wiesentahlio centro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas pareiškė nesuprantantis, kodėl Latvija neturi savo „vyzentalių“ ir „zurofų“, kurie ieškotų komunistinio režimo nusikaltėlių. Apie tai „nacių medžiotojas“ pareiškė interviu leidiniui „Latvijas Avize“.
E. Zuroffas eilinį kartą pabrėžė, kad jam nepriimtini mėginimai sulyginti nacizmą ir komunizmą.

„Nuo komunistinio režimo nukentėjo milijonai žmonių, kurie nusipelno užuojautos bei šių nusikaltimų pripažinimo. Tačiau tai nereiškia, kad prieš juos buvo vykdomas holokaustas. Dėl daugelio priežasčių holokaustas yra visiškai kitas dalykas“, – mano E. Zuroffas.

Jis taip pat pažymėjo, kad neketina tirti komunistų įvykdytų nusikaltimų, nes tai neįeina į jo kompetenciją.

Kalbėdamas apie kovo 16 d. įvykius Latvijoje, E. Zuroffas pabrėžė:

„Latvijos SS legione buvo žmonių, kurie ir iki legiono subūrimo dalyvavo žydų žudynėse. Turiu omenyje Viktoro Araiso komandą ir Vokiečių saugumo tarnybos (SD) pareigūnus... Jūs galite juos vadinti kovotojais už Latvijos laisvę, tačiau jie kovojo už nacių pergalę Europoje.“

„Latvijoje buvo daug vietos kolaborantų, kurie aktyviai dalyvavo vietinių ir deportuotų žydų žudynėse... Niekas nežino tikslaus skaičiaus, tačiau kalbama apie šimtus kolaborantų. Lietuvoje jų buvo dar daugiau – jei jums nuo to bus lengviau“, – pabrėžė jis.

.delfi.lt